About Damjana Ivanovska

This author has not yet filled in any details.
So far Damjana Ivanovska has created 320 blog entries.

ДОБИТНИК НА ЗЛАТНАТА КАМЕРА 300 ЗА ЖИВОТЕН ОПУС НА ЈУБИЛЕЈНОТО 40 ИЗДАНИЕ НА ФЕСТИВАЛОТ БРАЌА МАНАКИ Е ВОДЕЧКИОТ АМЕРИКАНСКИ И СВЕТСКИ КИНЕМАТОГРАФЕР: Едвард/Ед ЛАКМАН-Edward/Ed LACHMAN, ASC

-Роден на 31 Март, 1948 во Мористаун/Morristown  , Њу

2019-06-05T22:19:42+02:005th јуни 2019|Прес, Соопштенија|
Go to Top