Loading Events

Events Search and Views Navigation

Event Views Navigation

Events for Sunday, September 1

Events for Sunday, September 1

Calendar Month Navigation

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

10:00 - 10:00
Press conference

16:30 - 16:30
ОДНЕСИ МЕ НА УБАВО МЕСТО/ TAKE ME SOMEWHERE NICE

18:00 - 18:00
НАЗАД КОН СВЕТЛИНА / BACK TOWARDS LIGHT

18:20 - 18:20
НИМ ИМ Е ДОБРО/ THOSE WHO ARE FINE / DENE WOS GUET GEIT

20:00 - 20:00
НО СЕГА Е СОВРШЕНО / BUT NOW IS PERFECT

22:35 - 22:35
СИНОНИМИ / SYNONYMES

16

10:00 - 10:00
Press conference

17:00 - 17:00
ДОДЕКА ПАЃАМ/AS I FALL /NÅR JEG FALLER

18:00 - 18:00
КОГА ДОМАТИТЕ ГО СРЕТНАА ВАГНЕР / WHEN TOMATOES MET WAGNER

19:00 - 19:00
ОТВОРЕНА ВРАТА/OPEN DOOR/DERE E HAPUR

19:30 - 19:30
ЗАПИРКА/ COMMA

19:30 - 19:30
ДРУГАРОТ/ THE COMRADE

19:30 - 19:30
БЕБЕТО / THE BABY

19:30 - 19:30
ПОСЛЕДНОТО КАФЕ / LAST COFFEE

19:30 - 19:30
ДОНКА / DONKA

19:30 - 19:30
ПЕПЕЛ / ASHES

21:10 - 21:10
НЕВИДЛИВИОТ ЖИВОТ НА ЕУРИДИСЕ ГУЗМАО/LA VIDA INVISIVEL DE EURIDICE GUSMAO/THE INVISIBLE LIFE OF EURIDICE GUSMAO

17

10:00 - 10:00
Press conference

15:40 - 15:40
ЗА САМА/ FOR SAMA

18:00 - 18:00
ЗДРАВО, ВИ/ HI, AI

19:40 - 19:40
ПИСМОТО МИ ГО ДОНЕСЕ ШАМПИОНОТ / A CHAMPION BROUGHT ME THE LETTER

19:40 - 19:40
МЕДУЛА / MEDULLA

19:40 - 19:40
ТЕАТАРОТ СКУПИ / THE THEATER OF SCUPI

22:00 - 22:00
КУЌАТА НА АГА / AGA’S HOUSE / SHPIA E AGES

18

10:00 - 10:00
Press conference

17:30 - 17:30
ЈИЕ ФАБРИКА: САРАЕВО, ЉУБОВ МОЈА / SEE FACTORY: SARAJEVO MON AMOUR

18:00 - 18:00
ДАЛЕЧНОТО ЛАЕЊЕ НА КУЧИЊА / THE DISTANT BARKING OF DOGS

19:30 - 19:30
КЕЛНЕР/THE WAITER

19:50 - 19:50
ЈОВ / JOV

19:50 - 19:50
ЈАС НЕ СУМ ИГОР / I AM NOT IGOR

19:50 - 19:50
СКОПЈЕ 2020 / SKOPJE 2020

19:50 - 19:50
УСЛОВ / CHOICE

19:50 - 19:50
ДУШОГРИЖНИЦИ / TAILORS OF DESTINES

21:30 - 21:30
БИТИЕ/ GENESIS / GENEZIS

21:30 - 21:30
СМЕЕЊЕ/ LAUGHING

19

10:00 - 10:00
Press conference

16:00 - 16:00
ТИ ЈА ИМАШ НОЌТА/YOU HAVE THE NIGHT

18:00 - 18:00
ПЕКОЛНА ДУПКА/ HELLHOLE

18:00 - 18:00
АДВОКАТКА / ADVOCATE

19:40 - 19:40
ТАТКО МИ, ШПИОНОТ / MY FATHER THE SPY

21:30 - 21:30
ИРИНА/ IRINA

21:30 - 21:30
ГЛУПАВО МЛАДО СРЦЕ/ STUPID YOUNG HEART

20

10:00 - 10:00
Press conference

16:00 - 16:00
ОБЈАВА/ THE ANNOUNCEMENT/ANONS

17:50 - 17:50
ШЕВОВИ/STITCHES

18:00 - 18:00
ЖЕНСКО ЗАДОВОЛСТВО / FEMALE PLEASURE

19:30 - 19:30
ЛИМОНАДА/ LEMONADE/ LIMUNADA

19:40 - 19:40
ДЕЦАТА НА МРТВИТЕ / THE CHILDREN OF THE DEAD / DIE KINDER DER TOTEN

20:00 - 20:00
ЏОНАТАН АГАСИ МИ ГО СПАСИ ЖИВОТОТ / JONATHAN AGASSI SAVED MY LIFE

20:15 - 20:15
ЛАРА / LARA

22:35 - 22:35
ЕЗЕРОТО НА ДИВИТЕ ГУСКИ /NAN FANG CHE ZHAN DE JU HUI/THE WILD GOOSE LAKE

21

10:00 - 10:00
Press conference

22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
+ Export Events