Дома2018-09-19T16:33:10+00:00

МАНАКИ ДЕЈЛИ


ИФФК “Браќа Манаки“ е под покровителство на претседателот на Република Македонија Н.Е. д-р Ѓорѓе Иванов


ПАРТНЕРИПОДДРЖУВАЧИПЛАТИНУМ ПАРТНЕРКОМУНИКАЦИСКИ ПАРТНЕРСПОНЗОРИМЕДИУМСКИ СПОНЗОРИ


Клаудија Кардинале во друштво на својата ќерка, истоимената Каудија, пристигна во Битола. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Во пресрет на свеченото отворање вечерва, погледнете го говорот на Роџер Дикинс по повод добивањето на Оскарот за најдобра камера оваа година.
Како и сите наши лауреати, освен неверојатниот талент и професионалност, Дикинс е впечатлив по исклучителната скромност и приземјеност.
На гала церемонијата вечерва Дикинс ќе ја добие Златната камера 300 за животно дело, а мастер-класот со него е во понеделник од 11:30, мала сала.
In anticipation of the Opening Cereminy tonight, here's Roger Deakins's acceptance speech for the Academy Award for Best cinematography this year.
Similarly to all our laureates, apart from being incredibly professional and talented, Deakins is also exceptionally modest and down-to-earth.
At the Gala ceremony tonight, Deakins will be presented with the Camera 300 for Lifetime Achievement, and the master-class with him is scheduled for 11:30, on 24 September, at the Small Hall.

youtu.be/cr-X0IsatbwRoger Deakins FINALLY wins the Oscar 2018 [HD]
... See MoreSee Less

View on Facebook

Почитувани, поради големиот интерес за мастер-класот со Роџер Дикинс во понеделник, 24 септември 11:30 часот, мала сала, Ве информираме дека влезот е слободен за сите заинтересирани и не е потребна регистрација. Ве очекуваме! ... See MoreSee Less

View on Facebook

1 day ago

International Cinematographers' Film Festival MANAKI BROTHERS
View on Facebook
View on Facebook