Home2018-09-19T16:33:32+00:00

MANAKI DAILY


ICFF “Manaki Brothers” is under the patronage of the President of the Republic of Macedonia, H.E. Dr. Gjorge Ivanov


PARTNERSFESTIVAL SUPPORTERSPLATINUM PARTNERCOMMUNICATION PARTNERSPONSORSMEDIA SPONSORS


Во продажба се пуштени карти за свеченото затворање на ИФФК „Браќа Манаки“ во 20:00 ч. Цената е 200 денари, бројот на карти е ограничен. Картите можe да се купат на билетарата на НУ Центар за култура Битола.

По церемонијата за доделување на наградите, ќе го погледнеме дебитантскиот краток филм "Скаут" во режија на младиот Алекс Цветков и долгометражниот филм Црн-Кју-Клукс-Клан-овец во режија на Спајк Ли.
... See MoreSee Less

View on Facebook

За неколку минути во Голема сала "Папата Франциск: човек од збор", на култниот Вим Вендерс во рамките на документарната програма. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Точно на полноќ вечерва, романскиот филм Чарлстон, во режија на Андреј Кретулеску и камера на Барбу Барасои, последен од филмовите од програмата Перспективи на европскиот филм.
Повеќе за филмот:
www.manaki.com.mk/event/charleston/
youtu.be/93RazFnyITEA bizarre love triangle about two men and the woman they both lost. From the director of the award winning short RAMONA. A love story by Andrei Crețulescu. S...
... See MoreSee Less

View on Facebook